W jaki sposób powinien rozliczać się korepetytor?

podatki-prawo

Aktualnie większość uczniów i studentów potrzebuje pomocy korepetytora. Pobierają dodatkowych lekcji z wielu przedmiotów, ponieważ nie umieją samodzielnie przyswoić tematu. Dlatego też ofert udzielania korepetycji jest coraz więcej. Rosnące przychody skłaniają do rozliczenia z urzędem skarbowym. Jak musi to uczynić prywatny nauczyciel?

Zgodnie z prawem z karty podatkowej może korzystać każdy korepetytor, bez względu na pensję. Znaczenie ma jednak liczba godzin na odpłatną edukację.

Jest to ciekawa metoda, gdyż nie trzeba posiadać ksiąg rachunkowych, składać zeznania podatkowego, a jednocześnie można obniżyć obciążenia podatkowe.

Warto natomiast pamiętać, że w przypadku karty podatkowej nie należy prowadzić dodatkowej firmy (oprócz udzielania korepetycji) oraz zatrudniać pracowników na żadną umowę o pracę.

Wysokość podatku szacowana jest na podstawie rodzaju oferowanych usług, ilości mieszkańców miasta, pracowników oraz liczby godzin pracy w czasie jednego miesiąca. Wartości rozpoczynają się od 230 zł (w przypadku maksymalnie 48 godzin w miesiącu) do nawet 705 zł, jeśli korepetytor pracuje powyżej 96 godzin miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *