Makijaż mineralny – jak go nakładać?

elegancja.net

Mineralny makijaż będzie charakteryzował się świetną trwałością, nie będzie powodował podrażnień cery, może charakteryzować się interesującymi kolorami. Cienie, pudry czy korektory nie tylko będą podkreślać urodę, ale są to również takie produkty, które działają pielęgnacyjnie. Warto wiedzieć, dlaczego powinno się na nie decydować. Makijaż mineralny realizuje się kosmetykami, które nie mają chemicznych dodatków ani sztucznych barwników, substancji zapachowych, tłuszczów a także innych składników.

Puder mineralny a puder tradycyjny

Puder mineralny na początku pojawił się na rynku amerykańskim. Szybko jednak zaczął się rozwijać na tyle, że obecnie spotykany jest praktycznie na całym świecie. Wiele osób uważa, że takie kosmetyki są przede wszystkim bezpieczne dla cery i to wielki plus dla nich. Kosmetyki, które są naturalne można określić jako łagodniejsze dla skóry i tym samym liczyć można na efekt naturalnego makijażu. Faktem będzie, że obecnie praktycznie każdy kosmetyk w pewnej mierze będzie mineralny, ponieważ takie składniki pojawiają się właściwie we wszystkich kosmetykach. Różnica polega na tym, że w tych tradycyjnych produktach dodatkowo mogą się również pojawić parabeny, konserwanty, czy też dodatki chemiczne. W prawdziwych mineralnych kosmetykach takich składników nie będziemy znajdować. związki takie mogą powodować podrażnienia, dlatego powinniśmy ich unikać.

Produkty takie będą również charakteryzować się tym, że są ważne bezterminowo. W Polsce jednak prawo nakazuje podanie informacji o terminie przydatności i producent musi to robić. Natomiast w USA sprzedaje się takie produkty z informacją o tym, że są one ważne bezterminowo. Wynika to z tego, że składniki mineralne nie będą podlegać działaniu bakterii. Nie będzie tam bakterii, które mogą doprowadzić do zepsucia. Zasada bezterminowej ważności będzie wiązała się z tymi produktami, gdzie mamy tylko i wyłącznie składniki nieorganiczne. Produkty mają formę mieszanki, wtedy mogą mieć ważność kilka lat.

Dobra strona kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne mają wielką zaletę, ponieważ nie będą ograniczać dostępu tlenu do skóry i dlatego możemy być pewni, że są one bezpieczne niezależnie od tego jaką mamy cerę. Nie będzie powodować wysuszenia oraz podrażnień. Puder mineralny jest to środek bezpieczny może skutecznie kryć niedoskonałości na skórze.

Nakładanie

Zaletą takich kosmetyków będzie to, że mogą być nakładane w formie kilku warstw. Po nałożeniu jednej warstwy będziemy mogli nakładać kolejne, w ten sposób jest szansa na uzyskanie lepszego krycia.

Jak wybierać produkty mineralne?

W czasie zakupu będzie się liczyć lista składników. Im mniej ich będzie tym lepiej, ponieważ to gwarancja, że produkt jest naturalny i tym samym można liczyć na to, że będzie dla nas rzeczywiście bezpieczny.

Przeczytaj więcej informacji na: elegancja.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *