Makijaż mineralny – czym się różni od tradycyjnego?

patrycja-zarychta

Makijaż mineralny to taka opcja, która charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością, nie będzie powodować podrażnienia cery, może zaskoczyć interesującymi kolorami. Cienie, pudry czy też korektory nie tylko mogą podkreślać urodę, ale będą to również produkty, które mają charakter pielęgnacyjny. Warto sprawdzić dlaczego powinno się po nie sięgać. Makijaż mineralny wykonuje się z użyciem kosmetyków, które nie mają syntetycznych dodatków i sztucznych barwników, substancji zapachowych, tłuszczów i wielu różnych produktów.

Puder mineralny a puder tradycyjny

Mineralny puder zaczął swoją karierę od rynku amerykańskiego. Szybko jednak zaczął budować sobie dobrą pozycję i obecnie jest już spotykany na całym świecie. Wiele osób uważa, że takie kosmetyki są przede wszystkim bezpieczne dla cery. Kosmetyki, które są naturalne będą łagodniejsze dla skóry i tym samym będziemy mieli efekt naturalnego makijażu. Faktem będzie, że obecnie praktycznie każdy kosmetyk jest w pewnej mierze mineralny, ponieważ takie składniki pojawiają się w kosmetykach praktycznie zawsze. Jednak różnica polega na tym, że w tych tradycyjnych produktach dodatkowo pojawiają się jeszcze parabeny, konserwanty, chemiczne dodatki aromatyczne. Tego nie znajdziemy w kosmetykach prawdziwie mineralnych. Takie związki będą powodować podrażnienia, dlatego powinniśmy ich unikać.

Ciekawe będzie również to, że produkty tego typu charakteryzują się tym, że są ważne bezterminowo. W Polsce jednak prawo nakazuje informacje o terminie przydatności i dlatego producent musi to robić. W USA sprzedaje się te kosmetyki z informacją o tym, że są one ważne bezterminowo. Wynika to z tego, że mineralne składniki chronić przed bakteriami. Nie będzie tam bakterii, które mogą doprowadzić do zepsucia. Zasada bezterminowej ważności będzie powiązana z kosmetykami, które mają tylko składniki nieograniczane. Produkty, które mają formę mieszanki zachowują wartość przez kilka lat.

Dobra strona kosmetyków mineralnych

Kosmetyki, które będą naturalne nie ograniczają dostępu tlenu do skóry. tym samym możemy być pewni, że są one bezpieczne dla osób niezależnie od tego jaką mają cerę. Nie będzie to powodować wysuszenia skóry oraz podrażnień. Puder mineralny jest bezpieczny i będzie skutecznie ukrywał niedoskonałości na skórze.

Nakładanie

Zaletą tego typu kosmetyków będzie to, że można je nakładać w formie kilku warstw. Po nałożeniu jednej warstwy będzie można nakładać również kolejne, w ten sposób można osiągnąć jeszcze lepsze krycie tego składnika.

Jak wybierać produkty mineralne?

W czasie zakupu liczy się lista składników. Im mniej będzie takich składników tym lepiej, ponieważ wtedy mamy pewność, że produkt jest naturalny i tym samym jest dla naszego zdrowia rzeczywiście bezpieczny.

 

Inni odwiedzili również: patrycja-zarychta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *