Firmy pożyczkowe alternatywą dla banków

65_firmy-pozyczkowe-alternatywa-dla-bankow

Liczba kredytów konsumpcyjnych udzielanych przez polskie banki od dłuższego czasu regularnie spada na rzecz pożyczek udzielanych w sektorze pozabankowym. Kiedyś współpraca z firmą pożyczkową wiązała się z niebezpieczeństwem. Dlaczego? Instytucje udzielały pożyczek bez żadnej weryfikacji danych osobowych oraz bez wiedzy na temat aktualnej sytuacji finansowej klientów. Natomiast w dzisiejszych czasach działalność instytucji pozabankowych jest regulowana ustawą o kredycie konsumenckim, co sprawia, że zarówno klient, jak i pożyczkodawca mogą czuć się bezpiecznie. Możesz dowiedzieć się więcej o zmianach na rynku finansowym po wejściu w życie ustawy pod linkiem http://www.gazetapodatkowa.net/zmienil-sie-sektor-pozabankowy-wprowadzeniu-ustawy-antylichwiarskiej/ .

Jednym z wyznaczników sukcesu firm pożyczkowych jest także wdrożenie nowoczesnych technologii w proces udzielania pożyczek oraz komunikacji z klientami. Instytucje pozabankowe już od 2014 roku zaczęły przenosić swoje działania do sieci. Dzięki temu udało się uprościć proces wnioskowania i znacznie skrócić czas otrzymania zastrzyku gotówki. Aż 94% Polaków przyznało, że pożyczanie online jest o wiele prostsze i wygodniejsze, niż staranie się o kredyt w banku.

Obecnie większość instytucji finansowych nie zapomina także o sile smartfonów. Przystosowują one swoje strony internetowe do przeglądarek mobilnych oraz tworzą specjalistyczne aplikacje. Każdy użytkownik może szybko zapoznać się z ofertą pożyczki, a następnie złożyć wniosek w dowolnym miejscu, bez dostępu do komputera. Taka strategia pozytywnie wpływa na rozwój firmy oraz na jej sprzedaż. Więcej o tym w artykule http://proseedmag.pl/technologia/mobilne-technologie-upraszczaja-zarzadzanie-finansami-osobistymi.

Nie można również zapomnieć, że firmy pożyczkowe, aby utrzymać dobrą pozycję na rynku oraz zdobyć grono lojalnych klientów, prowadzą politykę odpowiedzialnego pożyczania. Oznacza to, że wszystkie działania przedsiębiorstwa opierają się nie tylko na prawnych regulacjach, ale również na etycznych standardach obowiązujących na rynku finansowym.

Dzięki tym czynnikom instytucje pozabankowe już w ciągu kilku lat zdobyły przychylność Polaków i stały się bezpieczną alternatywą dla banków, które często nie nadążają za zmianami na rynku usług finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *