Dbanie o higienę po zabiegu wszczepiania implantów

Jeśli zabiegi jest wykonany to konieczne jest również utrzymywanie okolicy implantów w sterylnym stanie. Taka rana, która powstaje będzie bowiem miejscem narażonym w szczególny sposób na pojawienie się różnorakich bakterii a na szwach może się również pojawiać osad. Dlatego właśnie przez dwie godziny po wykonaniu takiego zabiegu powinno się unikać jedzenia oraz picia. Po tym jak ten okres będzie mijał będzie można wypić chłodny napój i po około czterech godzinach zjadamy coś zimnego i delikatnego. Ciepłe posiłki właściwie powinno się włączyć mniej więcej dopiero po około dobie. W ciągu pierwszej doby nie powinno się wykonywać również płukania jamy ustnej, nie myjemy zębów w tych miejscach gdzie implant został wstawiony. Dodatkowo na kilka dni po zabiegu eliminujemy czynniki, które mogą decydować o tym, że wszczep nie będzie chciał się przyjąć. Trzeba w tym okresie rezygnować również z takich aktywności jak basen czy sauna. Osobom, które palą papierosy proponuje się również by w tym okresie nie dokonywały tego, ponieważ może to utrudnić uzyskanie dobrego efekty po wszczepieniu.

Mniej więcej pierwszy tydzień w okolicy, która była poddana zabiegowi zaleca się oczyszczenie szczotką, która jest bardzo delikatna, miękka i nie będzie powodowała, że pojawią się podrażnienia na tkankach. Konieczne jest stosowanie delikatnej pasty orz chusteczki do skóry. Specjalnie przygotowane rozwiązania, które mają być delikatne a jednocześnie gwarantować skuteczne oczyszczenie to ważny element. Warto pamiętać, że mycie to ważny element, którego nie można zaniedbywać. Częste mycie zębów oraz płukanie jamy ustnej można wykonywać pod warunkiem, że będzie się również wykorzystywać dobrze dopasowany płyn. Doprowadzić można również do skutecznego oczyszczenia jamy ustnej i przestrzeni międzyzębowej, która tak naprawdę jeszcze szczególnie trudna do oczyszczenia.

Implanty to rozwiązanie na całe życie

Po tym jak zabieg będzie zrealizowany na kilka miesięcy zostaje implant w kości. Dochodzi w tym okresie do kontakt u połączenia tych dwóch elementów. Po tym okresie implant może być zastosowany i będzie się dobrze sprawdzał. Na pewno po takiej usłudze będzie trzeba również pamiętać, że bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie jamy ustnej. Używamy również specjalnie przygotowanych kosmetyków, które maja sprawić, żę stan stawów stanie się lepszy. Warto dbać o te wszystkie elementy, które mogą być jeszcze potrzebne.

Od czego zależy trwałość implantów?

Jeśli tylko będziemy odpowiednio postępować to przekonamy się, że nie ma granicy, gdy chodzi o trwałość implantów. Wszystko zależy od ilości, jakości kości oraz stanu w jakim jest jama ustna. Ważny będzie także ogólny stan zdrowia pacjenta, który powinien być dogłębnie zbadany nim w ogóle taki zabieg będzie u niego realizowany. Jest to bardzo ważne, ponieważ oceni się czy nie ma przeciwwskazań do jego realizowania. Lekarz w większości przypadków wymaga od nas wykonywania kontroli raz na pół roku czy nie pojawiają się jakieś problemy z jamą ustną, których zatrzymanie może się potem okazać kłopotliwe. Dlatego tych kontroli regularnych nie powinno się zaniedbywać. Jeśli dbamy o higienę jamy ustnej, dodatkowo również regularnie pojawiamy się na kontrolach można oczekiwać, że nasza jama ustna zostanie zachowana w doskonałym stanie i implant nawet po latach będzie sprawdzał się doskonale, będzie w świetnym stanie. Ostatecznie więc tak naprawdę najwięcej zależy od naszych starań i dbałości o jamę ustną i jej higienę, która jest szczególnie istotna.

Polecamy również: alewozki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *