Czym jest koszt reprezentacji?

podatki2

Pod koniec minionego roku Ministerstwo Finansów zastosowało ogólne zmiany w sprawie kosztów reprezentacyjnych. Ustalono nowe zasady, które dokładnie określają możliwości przedsiębiorców. Są zdecydowanie bardziej korzystne i interesujące dla wielu firm. Jakie modyfikacje w przepisach o reprezentacji?

Do tej pory wiele kontrowersji budziło wrzucanie do kosztów m.in. obiadów {biznesowych czy imprez firmowych z napojami wyskokowymi. Sąd uznawał, że każda decyzja powinna być rozpatrywana indywidualnie i nie można samodzielnie rozliczać wielu wydatków.

Po modyfikacjach ustanowiono inną definicję reprezentacji. Zaczęła być rozumiana jako działanie w imieniu firmy, w celu promowania marki, podejmowania ważnych osób oraz klientów. W związku z tym wszystkie koszty przeznaczane na gastronomię, produkty żywnościowe, napoje (również alkoholowe) można spokojnie odpisać od podatku.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie wydatki reprezentacyjne można wykorzystać w różnych sytuacjach. Głównie w czasie negocjacji z partnerami biznesowymi, rozmów rekrutacyjnych czy obiadów służbowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *