7 rzeczy, na których nie warto oszczędzać w firmie

W internecie mnóstwo jest przykładów na efektywne oszczędzanie w firmie. Przychylamy się do nich zwłaszcza przy podpunktach dotyczących oszczędności papieru, który jest marnowany tonami. Dziś jednak zajmiemy się tym, na czym nie warto oszczędzać w firmie, bo i takich rzeczy jest kilka. We współpracy z Ferratum Bank przygotowaliśmy 7 propozycji.

  1. LUDZIE – Po rozmowach kwalifikacyjnych zastanawiasz się nad dwoma kandydaturami? Jeden z kandydatów ma nieco niższe kwalifikacje, ale ma też niższe wymagania finansowe od pracownika o wyższych kwalifikacjach? Nie zastanawiaj się za długo i wybierz tego, kto lepiej sprawdzi się na oferowanym stanowisku. Wydane pieniądze zwrócą Ci się z nawiązką w jakości wykonanych zadań.
  1. SZKOLENIA – Nie licz na to, że pracownicy będą inwestować własne pieniądze w szkolenie się we wszystkich niezbędnych dziedzinach. Weź pod uwagę, że nawet jeśli będą podnosili swoje kwalifikacje z własnej kieszeni, to prędzej czy później przejdą do pracodawcy, który zaoferuje im coś więcej. Wiedząc, że to dzięki tobie są lepszymi pracownikami, będą bardziej lojalni i mniej skłonni do zmiany pracy.
  1. BENEFITY – To kolejny podpunkt z kategorii „inwestycji ludzkich”. Benefity, czyli opieka medyczna, karty Multisport, bony podarunkowe na święta, służbowy samochód i telefon, to udogodnienia, które usprawnią pracę twoich pracowników i przywiążą ich do Ciebie, a przy okazji pomagają budować wizerunek firmy przyjaznej pracownikom.
  1. KLIMATYZACJA – W czasach kiedy ciąży nad nami widmo globalnego ocieplenia a lato choć krótkie, to jest bardzo intensywne, klimatyzacja jest niezbędnym elementem wyposażenia. Jeśli nie klimatyzacja to chociaż wiatraki, bo na dłuższą metę nikt nie wytrzyma w biurze, którego temperatura przypomina saunę.
  1. KRZESŁA – Zapewnij swoim pracownikom wygodne krzesła do siedzenia. Po pierwsze dlatego, że siedząc na niewygodnym krześle można zawalić każdą robotę, bo wieczne poprawianie się na krześle i bolące plecy nie sprzyjają pracy twórczej. Po drugie dlatego, że siedząc na niewygodnych krzesłach, twoi pracownicy będą narażeni na kłopoty z kręgosłupem a na zwolnieniach lekarskich tracisz tylko ty.
  1. SPRZĘT – Grafik komputerowy bez photoshopa? To chyba nie jest najlepsze połączenie. Od samego początku inwestuj w sprzęt do pracy, ponieważ koszty naprawy felernego sprzętu mogą okazać się zabójcze i kilkukrotnie przewyższać cenę dobrego sprzętu. Poza tym, profesjonaliści, którzy mają pracować na amatorskim sprzęcie, nie będą efektywnymi pracownikami i szybko pożegnają się z oferowanym im przez ciebie stanowiskiem.
  1. STRONA INTERNETOWA – Chcesz wyglądać profesjonalnie w oczach swoich potencjalnych klientów, konkurencji i przyszłych pracowników? Zainwestuj w stronę internetową. Jeśli nie masz takich kompetencji, zleć to firmie, która zajmie się tym jak należy. Aktualizuj stronę na bieżąco i zadbaj o jakość publikowanych tam treści. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach nie istniejesz, kiedy nie ma cię w sieci.

Oszczędzać trzeba, ale z głową, jeśli zapomnisz o kilku ważnych sprawach, nawet najlepsze biuro i dobra wypłata nie zatrzymają przy tobie dobrego pracownika. Jeśli wdrożysz w życie przynajmniej kilka z naszych porad i nie będziesz oszczędzać na istotnych rzeczach, sukces firmy masz gwarantowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *