Dzień mamy to święto wyjątkowe, będące wyrazem uznania, miłości i szacunku dla naszych rodzicielek. Nic więc dziwnego, że chcemy jak najlepiej okazać swoje ciepłe uczucia względem nich, wręczając przemyślane i wartościowe prezenty. Tutaj często pojawia się pytanie: co kupić? W końcu chcemy obdarować mamę czymś wyjątkowym, co wywoła uśmiech na jej twarzy, a jednocześnie będzie przydatne. Możliwości jest wiele, nie musimy więc wcale daleko szukać, by znaleźć coś wartościowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Pomysły na ciekawe upominki

Jeżeli dysponujemy sporym budżetem, możemy pokusić się o zakup biżuterii bądź np. gustownego portfela. Taki prezent na dzień mamy z Taniej Książki będzie niezwykle elegancki, a rodzicielka z pewnością ucieszy się z nowych kolczyków, bransoletki czy portmonetki w ulubionym kolorze bądź modnym wzorze. Są to jednak tylko niektóre z wielu możliwości – być może strzałem w dziesiątkę okaże się coś “domowego”? Jak wiadomo, dom to ostoja każdego z nas, warto więc zadbać o to, by rodzicielka czuła się w nim jak najlepiej, a ciepły koc, pięknie pachnąca sojowa świeczka czy kubek z ciekawą grafiką nadadzą wnętrzu przytulności. Jeżeli dobrze znamy gust mamy, świetnym wyborem może okazać się coś z odzieży czy dodatków – na przykład sweterek czy apaszka. Nie zapominajmy jednak także o tych nieco bardziej “kulturowych” upominkach – znakomity prezent na dzień mamy może stanowić książka.

Książka – prezent idealny

Dlaczego książka to prezent niemalże idealny? Z jednego, bardzo prostego powodu – na rynku dostępnych jest tak wiele gatunków, że jesteśmy w stanie wybrać coś dla każdego. Jeżeli mama na co dzień raczej nie jest zapaloną czytelniczką, postawmy na sprawdzone i chętnie czytane gatunki – takie jak kryminał czy powieść obyczajowa. Strzałem w dziesiątkę będą znani i poczytni autorzy – np. Remigiusz Mróz, Katarzyna Puzyńska, Katarzyna Berenika Miszczuk czy Magdalena Witkiewicz. Jeżeli natomiast mama lubi czytać i dobrze znamy jej gust, możemy np. sprawić jej najnowszy tom ulubionej serii czy eleganckie wydanie jubileuszowe ulubionego cyklu książkowego. Dobrym pomysłem może okazać się także ładnie wydana książka kucharska (jeżeli mama lubi gotować), taka jak propozycja Michała Korkosza – “Rozkoszne. Wegetariańska uczta z polskimi smakami”, będąca połączeniem tradycyjnej polskiej kuchni z nieco nowocześniejszym podejściem do gotowania. Możliwości jest tak wiele, że na pewno wybierzemy coś odpowiedniego dla rodzicielki – a książka, będąca nieocenionym źródłem wiedzy i rozrywki, zawsze stanowi świetny pomysł na prezent.